TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Katedra Techniki Cieplnej

Adiunkci i asystenci

Zespół Chłodnictwa i Pomp Ciepła

tomasz_halon.jpg

Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn uzyskał 04.10.2017 broniąc na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Optymalizacja parametrów procesu wrzenia ziębnika w niskociśnieniowym adsorpcyjnym systemie trigeneracyjnym”.

Opis: Zakres prowadzonych badań to wrzenie oraz parowanie naturalnych czynników chłodniczych w warunkach sub-atmosferycznych. Modelowanie matematyczne procesów cieplno-przepływowych w parowaczach systemów podciśnieniowych. Prace prowadzone na potrzeby adsorpcyjnych urządzeń chłodniczych, znajdujących zastosowanie w instalacjach trigeneracyjnych lub instalacjach napędzanych energią słoneczną.

Publikacje: DONAORCIDSCOPUS, ResearchGate

Słowa kluczowe: chłodnictwo, wrzenie, parowanie, adsorpcja, wymienniki ciepła, podciśnienie, trigeneracja, naturalne ziębniki

Kontakt:
Biuro: bud. D2 pok. 9d
Tel.: +48 (71) 320 41 18
E-mail: tomasz.halon@pwr.wroc.pl 

Zespół Chłodnictwa i Pomp Ciepła

stanislawa_halon.png

Bio: Stopień doktora uzyskała 27 września 2021 roku broniąc dysertacji zatytułowanej "Charakterystyka wysokotemperaturowego procesu wrzenia czynników chłodniczych w mikro kanałach".

Opis: Zainteresowania naukowe dotyczą zagadnień związanych z wymianą ciepła podczas wrzenia w przepływie, ze szczególnym uwzględnieniem procesów zachodzących w mikro kanałach. Tematyka badań skupia się na identyfikacji mechanizmów wymiany ciepła i ich związku ze strukturami przepływu dwufazowego.

Publikacje: DONA, ORCID, SCOPUS, ResearchGate

Grant/projekt badawczy: NCN/PRELUDIUM 13 - Identyfikacja struktur przepływów dwufazowych oraz dominującego mechanizmu wymiany ciepła podczas wysokotemperaturowego wrzenia w mikro kanałach o różnej geometrii wlotu

Słowa kluczowe: chłodnictwo, przemiany fazowe, wrzenie, mikro kanały

Kontakt:
Biuro: D-2 pok. 9a
Tel.: +48 (71) 320 39 10
E-mail: stanislawa.halon@pwr.edu.pl 

Zespół Miernictwa Energetycznego

krzysztof_kubas.jpg

Bio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie mechanika i specjalności mechanika uzyskał 05.01.2005 broniąc w Instytucie Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Przepływomierz oscylacyjny z hallotronowym miernikiem częstotliwości”.

Opis: Obecnie jest pracownikiem dydaktycznym zatrudnionym na stanowisku starszego wykładowcy. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w ramach kursów: Miernictwo energetyczne, Miernictwo i badanie maszyn, Energetyka geotermalna, W pracy naukowej zajmował się tematyką związaną z metrologią przepływów płynów jedno- i dwufazowych w rurociągach, nowymi konstrukcjami przepływomierzy oraz nowymi technikami pomiarowymi w dziedzinie przepływów. Przedmiotem jego zainteresowań, są również problemy związane
z odzyskiem ciepła odpadowego z instalacji geotermalnych.

Publikacje: DONA

Słowa kluczowe: energetyka cieplna, pomiary, miernictwo, przepływy, OZE

Kontakt:
Biuro: A-4 pok. 204
Tel.: +48 (71) 320 38 21
E-mail: krzysztof.kubas@pwr.edu.pl 

Zespół Zrównoważonych Technologii Energetycznych

dariusz_luszkiewicz.jpg

Bio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie energetyka i specjalności ochrona atmosfery uzyskał 13.06.2018 broniąc na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Usuwanie zanieczyszczeń ze spalin ozonem – charakterystyka produktów”.

Opis: Do moich zainteresowań naukowych należą zagadnienia związane z oczyszczaniem spalin kotłowych z tlenków azotu, dwutlenku siarki i rtęci a w szczególności zajmuję się metodami jednoczesnego usuwania tych zanieczyszczeń. W ostatnim czasie skupiam się na badaniu wpływu zastosowania utleniaczy (ciekłych i gazowych) przed instalacją mokrego odsiarczania na proces jednoczesnego wychwytu tlenków siarki azotu i rtęci ze spalin kotłowych. 

Publikacje: DONAORCIDSCOPUS

Słowa kluczowe: ochrona atmosfery, tlenki azotu, tlenki siarki, rtęć, popół lotny, metody oksydacyjne, instalacja mokrego odsiarczania spalin, instalacje odazotowania, elektrofiltry.

Kontakt:
Biuro: A-4 pok. 364
Tel.: +48 (71) 320 33 66
E-mail: dariusz.luszkiewicz@pwr.edu.pl 

Zespół Chłodnictwa i Pomp Ciepła

stefan_reszewski.jpgBio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie mechanika i specjalności chłodnictwo uzyskał 27.03.2003 broniąc w Instytucie Techniki Cieplnej
i Mechaniki Płynów Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Skraplanie mieszaniny propan-butan w skraplaczu chłodziarki domowej”.

Opis: W pracy naukowej zajmuje się pozyskiwaniem ciepła z przemian fazowych pary wodnej jako dolnego źródła ciepła w systemach pomp ciepła, budową pomp ciepła, zastosowaniem naturalnych czynników chłodniczych
w sprężarkowych systemach chłodniczych, projektowaniem systemów trigeneracyjnych i kogeneracyjnych z zastosowaniem chłodniczych urządzeń absorpcyjnych, systemami ziębno–grzejnymi i samoregulacją urządzeń chłodniczych.

Publikacje: DONAORCID

Słowa kluczowe: chłodnictwo, pompa ciepła, naturalne czynniki chłodnicze, kogeneracja, trigeneracja

Kontakt:
Biuro: bud. D2 pok. 9d
Tel.: +48 (71) 320 41 18
E-mail: stefan.reszewski@pwr.edu.pl 

Zespół Miernictwa Energetycznego

piotr_piechota.jpg

Bio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, w dyscyplinie Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka uzyskał 22.06.2022 broniąc na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej rozprawy doktorskiej pod tytułem: „Analiza metrologiczna zastosowania przepływomierza ultradźwiękowego w rurociągu w miejscu zasuwą.

Opis: Zainteresowania badawcze dotyczą zagadnienia pomiaru strumienia przepływu w warunkach niestandardowych, pomiarów przepływu z zastosowaniem techniki ultradźwiękowej oraz zastosowania metod numerycznych w wyznaczaniu niepewności pomiarowej. Jest współautorem 18 publikacji naukowych, w tym 13 artykułów z listy Ministerstwa Edukacji i Nauki, 7 artykułów w czasopismach z Listy Filadelfijskiej (IF 9.635). Prowadzi/prowadził zajęcia dydaktyczne z przedmiotów: Podstawy metrologii i techniki eksperymentu, Miernictwo i systemy pomiarowe, Gospodarka cieplna, Wysokosprawne układy kogeneracyjne.

Publikacje: DONAORCIDSCOPUS

Słowa kluczowe: pomiary przepływu, przepływomierze ultradźwiękowe, zaburzenia przepływu, niepewność pomiaru, metoda Monte Carlo

Kontakt:
Biuro: A-4 pok. 208
Tel.: +48 (71) 320 35 49
E-mail: piotr.piechota@pwr.edu.pl 

Zespół Miernictwa Energetycznego

piotr_synowiec.png

Bio: Doktorat w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, specjalnościach miernictwo energetyczne, metrologia, maszyny energetyczne, uzyskał 06.05.2020 broniąc w Politechnice Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Wpływ zaburzeń przepływu na charakterystyki przepływomierzy ultradźwiękowych z głowicami nakładanymi na rurociąg.”

Opis: Do moich zainteresowań naukowych należą zagadnienia zjawisk cieplno-przepływowych zachodzących w instalacjach pracujących w trybie ciągłym, szczególnie w dziedzinie energetyki i inżynierii środowiska. Specjalizuję się w pomiarach i analizach wyników badań z zakresu przepływów w warunkach niestandardowych (przepływy dwufazowe ciecz-gaz, przepływy zaburzone przez elementy instalacji hydraulicznych oraz pomiary przepływów przy nie zachowaniu normatywnych zaleceń montażowych przepływomierzy), ze szczególnym naciskiem na zastosowanie przepływomierzy ultradźwiękowych w pomiarach bezkontaktowych.

Publikacje: DONA, ORCIDSCOPUS

Słowa kluczowe: metrologia, miernictwo energetyczne, mechanika płynów, bilansowanie maszyn i urządzeń energetycznych, pomiary temperatur, pomiary ciśnień, pomiary przepływów, przepływy zaburzone, przepływy dwufazowe ciecz-gaz, zaburzenia przepływów, przepływomierze ultradźwiękowe, bilanse cieplne pomieszczeń, świadectwa charakterystyki energetycznej budynków, kontrola systemów ogrzewania, kontrola systemów klimatyzacji

Kontakt:
Biuro: bud. A-4 pok. 207
Tel.: +48 (71) 320 41 68
E-mail: piotr.synowiec@pwr.edu.pl 

Zespół Miernictwa Energetycznego

wieslaw_wedrychowicz.jpegBio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie mechanika i specjalności mechanika płynów uzyskał 22.10.2001 broniąc w Instytucie Techniki Cieplnej i Mechaniki Płynów Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Analiza przepływów okresowych w kanałach o zmiennym przekroju”.

Opis: Zajmuje się szeroko rozumianym miernictwem procesów cieplno-przepływowych. Interesuje się badaniem własności metrologicznych przepływomierzy bezinwazyjnych w pomiarach przepływów cieczy. Zajmuje się badaniem wpływu różnego typu zaburzenia profilu prędkości na wskazania przepływomierzy, a również wpływu jaki na wynik pomiaru wywiera pojawienie się drugiej fazy w płynie.

Publikacje: DONAORCIDSCOPUS

Słowa kluczowe: mechanika płynów, miernictwo energetyczne, przepływomierze bezinwazyjne, błąd pomiaru

Kontakt:
Biuro: bud. A-4 pok. 209
Tel.: +48 (71) 320 35 49
E-mail: wieslaw.wedrychowicz@pwr.edu.pl 

Zespół Miernictwa Energetycznego

elzbieta_wroblewska.jpg

Bio: Doktorat w dziedzinie nauk technicznych, dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn, specjalności maszyn i urządzeń energetycznych, uzyskała 23.01.2008 broniąc na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej pracy doktorskiej pod tytułem: „Charakterystyka pomiarowo-ilościowa dawkownika zwężkowego nowego typu”.

Opis: Obszar zainteresowań to możliwości redukcji emisji zanieczyszczeń do atmosfery dzięki ograniczeniu zużycia energii w sektorze budownictwa oraz w procesach produkcji energii z paliw nieodnawialnych i odnawialnych, budowa i eksploatacja sieci cieplnych, prawidłowe prowadzenie procesów uzdatniania wody w energetyce. Posiada uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej (wpis nr 703).

Publikacje: DONAORCIDSCOPUS

Słowa kluczowe: świadectwo charakterystyki energetycznej, certyfikat energetyczny, termomodernizacja, uzdatnianie wody, odnawialne źródła energii, ochrona środowiska, emisja zanieczyszczeń, sieci cieplne

Kontakt:
Biuro: bud. A-4 pok. 208
Tel.: +48 (71) 320 35 49
E-mail: e.wroblewska@pwr.edu.pl 

Politechnika Wrocławska © 2024

Pliki cookies
Na naszych stronach korzystamy z plików cookies. Służą one do celów statystycznych, wykorzystania usług serwisów społecznościowych oraz poprawy dostępności i jakości treści. Na stronach wymagających logowania cookies są wykorzystywane do utrzymania sesji użytkownika. Dane osobowe zebrane w ten sposób wykorzystujemy do celów własnych. Mogą być one przekazywane innym podmiotom w celach statystycznych lub dla funkcjonowania narzędzi serwisów społecznościowych.
Administratorem danych osobowych jest Politechnika Wrocławska z siedzibą przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27 we Wrocławiu. Dotyczy to wszystkich sytuacji gdy uczelnia decyduje o celach i sposobach przetwarzania danych osobowych. Więcej  informacji w dziale polityka prywatności

Akceptuję