Nasi doktoranci rozpoczęli zagraniczne staże naukowe

Data: 31.01.2022

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W styczniu 2022 roku mgr inż. Wiktoria Lada oraz mgr inż. Bartłomiej Nalepa doktoranci w Zespole Chłodnictwa i Pomp Ciepła rozpoczęli swoje wielomiesięczne staże naukowe w Center for Energy and Thermal Sciences, National Institute of Applied Sciences w Lyonie, Francja. Promotorem obu przewodów doktorskich jest dr hab. inż. Bartosz Zajaczkowski, prof. uczelni. Opiekę naukową we Francji sprawować będą Prof. Jocelyn Bonjour oraz Prof. Rémi Revellin. Oba staże stanowią kolejny etap prowadzonej od 2015 roku współpracy naukowej, której najbardziej wymiernym rezultatem jest międzynarodowy polsko-francuski doktorat (co-tuelle) obroniony w 2021 roku przez dr inż. Karolinę Wojtasik.

Pani Lada, dla której jest to już drugi pobyt w Lyonie, będzie kontynuować teoretyczną i eksperymentalną analizą wymiany ciepła podczas odparowania kropli wody w warunkach niskiego ciśnienia. Pan Nalepa zajmie się analizą własności termodynamicznych cieczy grzewczej wzbogaconego kapsułkowanym materiałem zmiennofazowym (mPCM).

Wiktora Lada oraz Bartłomiej Nalepa w INSA

Wiktora Lada oraz Bartłomiej Nalepa w INSA